Honours

 
themed image
 

News

EBFA Next Meeting- PSM

07-Sep-23 Garth Hill College, Bull Lane,  Bracknell, RG42 2AD 7:30pm

 


 

EBFA Season Honours 2022/2023 - Trophy Events - Cup, Plate and Shield

.

EBFA 2022/2023 Trophy Events - Cup, Plate and Shield
   
2022/2023 Mini-Soccer ( 5v5 ) Trophy Event Competitions
Age   Team
Under 7s Black Winners Eldon Celtic Juniors U7 Panthers
  Runners Up Ascot United U7 Raiders
Under 7s Blue Winners Binfield U7 Wolves
  Runners Up Spencers Wood U7 Stingrays
Under 7s Red Winners Ascot United U7 Racing
  Runners Up Wargrave Wolves U7 Greys
Under 7s White Winners Shinfield Rangers U7 Rovers
  Runners Up Maidenhead United CT U7 Juniors Jets
Under 8s Black Winners Maidenhead United CT U8 Juniors Magpies
  Runners Up Wokingham & Emmbrook U8 Panthers
Under 8s Blue Winners Procision U8 Reading Predators
  Runners Up Hearts Of Teddlothian U8 Buffaloes
Under 8s Red Winners Ascot United U8 Raiders
  Runners Up Ascot United U8 Saints
Under 8s White Winners Spencers Wood U8 Marvel
  Runners Up Spencers Wood U8 Rockets
Under 8s Gold Winners NPL Youth U8 Turtles
  Runners Up Hawley Youth U8 Colts
Under 8s Silver Winners Windsor Youth U8 Buzzards Reds
  Runners Up Arborfield Aces U8 Incas
   
2022/2023 Mini-Soccer ( 7v7 ) Cup, Plate & Shield Competitions
Age   Team
Under 9s Cup Winners Hanworth Villa U9 Hurricanes and EPC Development Club U9 Whites (Shared)
  Runners Up None
Under 9s Plate Winners Moor Mead U9 Hurricanes
  Runners Up Rotherfield United U9 Tigers
Under 9s Shield Winners AFC Charvil U9
  Runners Up AFC Henley U9 Harriers
Under 10s Cup Winners Hanworth Villa U10 Hurricanes
  Runners Up Berks Elite FC U10 Diamonds
Under 10s Plate Winners Berks Elite FC U10 Gold
  Runners Up Ascot United U10 Chargers
Under 10s Shield Winners Shinfield Rangers U10 Rapids
  Runners Up Maidenhead United CT U10 Juniors Invaders
   
2022/2023 Youth ( 9v9 ) Cup & Plate Competitions
Age   Team
Under 11s Cup Winners Eldon Celtic Juniors U11 Lions
  Runners Up Hearts of Teddlothian U11 Pumas
Under 11s Plate Winners Wokingham & Emmbrook U11 Wolves
  Runners Up FC Woodley Zebras U11 Blue
Under 11s Shield Winners Bracknell Cavaliers U11 Saints
  Runners Up Old Windsor Tigers U11 Blacks
Under 12s Cup Winners Twyford Comets FC U12 Reds
  Runners Up Binfield U12 Chargers
Under 12s Plate Winners Harts of Bracknell U12 Blades
  Runners Up Twickenham Tigers TTFC U12 Blues
   
2022/2023 Youth ( 11v11 ) Cup & Plate Competitions
Age   Team
Under 13s Cup Winners Eldon Celtic Juniors U13 Lions
  Runners Up Marlow Youth U13
Under 13s Plate Winners Woodley Wanderers And Youth U13 Pythons
  Runners Up AFC Henley U13 Harriers
Under 14s Cup Winners Eldon Celtic Juniors U14 Elite
  Runners Up NPL Youth U14 Electrons
Under 14s Plate Winners Woodley Wanderers And Youth U14 Tigers
  Runners Up Hearts Of Teddlothian U14 Panthers
Under 15s Cup Winners NPL Youth U15 Sharks
  Runners Up Reading City FC U15
Under 15s Plate Winners Maidenhead Boys & Girls U15 Dolphins
  Runners Up Windsor Youth U15 Swifts Reds
Under 16s Cup Winners Teddington Athletic U16 Dynamos
  Runners Up Twyford Comets FC U16 Reds
Under 16s Plate Winners Theale Tigers U16 Orange
  Runners Up Hawley Youth U16 Colts
Under 17s Cup Winners Woodley Wanderers And Youth U17 Reds
  Runners Up Cookham Dean Youth U17
Under 18s Cup Winners Laurel Park U18 Tornadoes
  Runners Up Binfield U18 Scorpions

 

 

 

News

 
EBFA LOGO