Honours

 
themed image
 

News

EBFA Next Meeting- PSM

07-Sep-23 Garth Hill College, Bull Lane,  Bracknell, RG42 2AD 7:30pm

 


 

EBFA Season Honours 2022/2023 - League

.

EBFA 2022/2023 - League Champions and Runners Up
@ 02/06/2023    
2022/2023 UNDER 12s ( 9v9 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Curley Park Rangers U12 Lions
Div 1 Runners Up Twyford Comets FC U12 Reds
Div 2 Champions Spencers Wood U12 Cobras   
Div 2 Runners Up Caversham AFC U12 Jaguars   
Div 3 Champions Windsor Youth U12 Falcons Blacks   
Div 3 Runners Up CSA 07 Youth U12 Wizards
Div 4 Champions Twickenham Tigers TTFC U12 Blues   
Div 4 Runners Up Caversham Trents U12 Blues   
Div 5 Champions Maidenhead United CT U12 Juniors Whites   
Div 5 Runners Up Woodley Saints U12 Eagles   
Div 6 Champions Whitegrove & Warfield FC U12 Lions   
Div 6 Runners Up South Reading FC U12   
Div 7 Champions Harts Of Bracknell U12 Colts   
Div 7 Runners Up Wargrave Wolves U12   
Div 8 Champions FC Bracknell U12 Royals   
Div 8 Runners Up Twickenham Tigers TTFC U12 Reds    
     
2022/2023 UNDER 13s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Marlow Youth U13
Div 1 Runners Up EPC Development Club U13 Reds   
Div 2 Champions Old Windsor Tigers U13 Blacks   
Div 2 Runners Up Spencers Wood U13 Dragons   
Div 3 Champions Woodley Wanderers And Youth U13 Pythons   
Div 3 Runners Up Wokingham & Emmbrook U13 Rangers   
Div 4 Champions Ascot United U13 Saints   
Div 4 Runners Up Berks Elite FC U13 Gold   
Div 5 Champions Goring Robins U13 Reds   
Div 5 Runners Up Hearts Of Teddlothian U13 Lions   
Div 6 Champions Whitegrove & Warfield FC U13 Hornets   
Div 6 Runners Up Woodley Saints U13 Jaguars   
Div 7 Champions Burghfield U13 Tigers   
Div 7 Runners Up Westwood Wanderers U13   
Div 8 Champions Binfield U13 Harriers   
Div 8 Runners Up Marlow Youth U13 Oaks   
     
2022/2023 UNDER 14s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Eldon Celtic Juniors U14 Elite   
Div 1 Runners Up Caversham Trents U14 Blues   
Div 2 Champions Windsor Youth U14 Owls Reds   
Div 2 Runners Up Burnham Junior U14 Sabres Blue   
Div 3 Champions Centre Skills U14 Red   
Div 3 Runners Up Calcot Royals U14    
Div 4 Champions Woodley Wanderers And Youth U14 Tigers   
Div 4 Runners Up Hearts Of Teddlothian U14 Panthers   
Div 5 Champions Teddington Athletic U14 Mavericks     
Div 5 Runners Up Holyport U14 Tornadoes   
Div 6 Champions Whitegrove & Warfield FC U14 Vipers   
Div 6 Runners Up Pinewood U14 Predators   
Div 7 Champions Darby Green And Potley Youth U14 Dynamos    
Div 7 Runners Up Spencers Wood U14 Warriors   
Div 8 Champions Purley Jubilee U14 Lions
Div 8 Runners Up Woodley United U14 Spitfires
Div 9 Champions Barton Rovers U14 Rebels   
Div 9 Runners Up Caversham AFC U14 Red Kites   
     
2022/2023 UNDER 15s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Badshot Lea Colts U15 Jaguars    
Div 1 Runners Up Berks Elite FC U15 Blues   
Div 2 Champions EPC Development Club U15 Whites   
Div 2 Runners Up Eldon Celtic Juniors U15 Lions   
Div 3 Champions Maidenhead United CT U15 Juniors Blacks   
Div 3 Runners Up Woodley Saints U15 Reds    
Div 4 Champions Maidenhead Boys & Girls U15 Dolphins   
Div 4 Runners Up Pinewood U15 Panthers   
Div 5 Champions Hawley Youth U15 Colts   
Div 5 Runners Up Windsor Youth U15 Swifts Reds   
Div 6 Champions FC Bracknell U15   
Div 6 Runners Up Whiteknights FC U15 Werewolves   
Div 7 Champions Twyford Comets FC U15   
Div 7 Runners Up Ascot United U15 Chargers   
Div 8 Champions West Byfleet Scorpions U15 Yellows     
Div 8 Runners Up Winnersh Rangers U15 Arrows
     
2022/2023 UNDER 16s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Twyford Comets FC U16 Reds    
Div 1 Runners Up NPL Youth U16 Blues   
Div 2 Champions Teddington Athletic U16 Dynamos    
Div 2 Runners Up Sandhurst Town Boys & Girls U16 Reds
Div 3 Champions Spencers Wood U16 Red Kites    
Div 3 Runners Up Ascot United U16 Royals   
Div 4 Champions Theale Tigers U16 Orange   
Div 4 Runners Up Yateley United Youth U16 Raptors   
Div 5 Champions Berks County U16 Raptors    
Div 5 Runners Up Purley Jubilee U16 All Stars   
Div 6 Champions AFC Henley U16 Hawks
Div 6 Runners Up Finchampstead U16 Mavericks
Div 7 Champions Moor Mead U16 Cosmos   
Div 7 Runners Up Woodley Saints U16 Eagles   
     
2022/2023 UNDER 17s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions FAB U17 Reds   
Div 1 Runners Up Rotherfield United U17 Bees      
Div 2 Champions Wargrave Wolves U17   
Div 2 Runners Up Caversham Trents U17 Blues   
Div 3 Champions Berks County U17 Red Kites   
Div 3 Runners Up Ashridge Park U17 Royals   
Div 4 Champions Spencers Wood U17 Scorpions   
Div 4 Runners Up Wokingham & Emmbrook U17 Wolverines   
Div 5 Champions Taplow United Youth U17     
Div 5 Runners Up AFC Charvil U17   
     
2022/2023 UNDER 18s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Laurel Park U18 Tornadoes    
Div 1 Runners Up Caversham Trents U18 Blues   
Div 2 Champions Woodley United U18 Mohawks   
Div 2 Runners Up AFC Henley U18 Hurricanes   
Div 3 Champions Sandhurst Town Boys & Girls U18 Reds   
Div 3 Runners Up Berks County U18 Cobras   

 

 

 

 

 

 

 

News

 
EBFA LOGO