Honours

   

EBFA Season Honours 2021/2022 - League

.

EBFA 2021/2022 - League Champions and Runners Up
     
     
2021/2022 UNDER 12s (9v9) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions EPC Development Club U12 Reds   
Div 1 Runners Up Marlow Youth U12   
Div 2 Champions Pinewood U12 Panthers   
Div 2 Runners Up Hawley Youth U12 Raiders   
Div 3 Champions Maidenhead Boys & Girls U12 Scorpions    
Div 3 Runners Up Spencers Wood U12 Dragons   
Div 4 Champions Reading FC Women U12   
Div 4 Runners Up Woodley Wanderers And Youth U12 Lions   
Div 5 Champions FC Holyport U12 Dons   
Div 5 Runners Up Berks County U12 Dragons   
Div 6 Champions Windsor Youth U12 Ospreys Warriors   
Div 6 Runners Up Ashridge Park U12   
Div 7 Champions Windsor Youth U12 Ospreys Rebels   
Div 7 Runners Up Hearts Of Teddlothian U12 Wildcats   
Div 8 Champions Windsor Youth U12 Ospreys Dynamos   
Div 8 Runners Up Burghfield U12 Vipers   
Div 9 Champions (Joint) Old Windsor Tigers U12 Reds   
Div 9 Champions (Joint) Whitegrove & Warfield FC U12 Wasps   
     
     
2021/2022 UNDER 13s (11v11) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Binfield U13 Tornadoes   
Div 1 Runners Up Caversham Trents U13 Blues   
Div 2 Champions Binfield U13 Arrows   
Div 2 Runners Up Finchampstead U13 Falcons   
Div 3 Champions Wokingham & Emmbrook U13 Rangers   
Div 3 Runners Up Pangbourne Youth U13 Panthers   
Div 4 Champions Burghfield U13 Rangers   
Div 4 Runners Up Twyford Comets FC U13 Reds   
Div 5 Champions AFC Henley U13 Hotspur   
Div 5 Runners Up Ashridge Park U13   
Div 6 Champions Maidenhead Boys & Girls U13 Dragons   
Div 6 Runners Up Marlow United U13 Pumas   
Div 7 Champions Reeves Rangers U13 Hoops   
Div 7 Runners Up AFC Charvil U13   
Div 8 Champions Caversham Trents U13 Stripes   
Div 8 Champions Wokingham & Emmbrook U13 Cougars   
     
2021/2022 UNDER 14s (11v11) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions AFC Newbury Boys And Girls U14   
Div 1 Runners Up Eldon Celtic Juniors U14 Elite   
Div 2 Champions Teddington Athletic U14 Dragons   
Div 2 Runners Up Hawley Youth U14 Raiders   
Div 3 Champions Eversley & California Youth U14 Royals   
Div 3 Runners Up Burghfield U14 Bisons   
Div 4 Champions Woodley Saints U14 Reds   
Div 4 Runners Up Maidenhead United CT U14 Juniors Blacks   
Div 5 Champions Ashridge Park U14 Royals   
Div 5 Runners Up Spencers Wood U14 Spartans   
Div 6 Champions AFC Charvil U14   
Div 6 Runners Up Finchampstead U14 Chargers    
Div 7 Champions Whiteknights FC U14 Werewolves   
Div 7 Runners Up Rotherfield United U14 Raiders   
Div 8 Champions Whiteknights FC U14 Wolverines   
Div 8 Runners Up AFC Reading U14 Meteors   
     
2021/2022 UNDER 15s (11v11) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Marlow Youth U15 EB 
Div 1 Runners Up Twyford Comets FC U15 Reds   
Div 2 Champions Npl Youth U15 Blues   
Div 2 Runners Up Berks County U15 Hawks   
Div 3 Champions Farnborough FC Juniors U15   
Div 3 Runners Up FC Holyport U15   
Div 4 Champions Ashridge Park U15   
Div 4 Runners Up Ascot United U15 Royals   
Div 5 Champions Marlow United U15 Lions
Div 5 Runners Up Eversley & California Youth U15 Rovers
Div 6 Champions Theale Tigers U15 Orange   
Div 6 Runners Up Shinfield Rangers U15   
Div 7 Champions Goring Robins U15   
Div 7 Runners Up Theale Tigers U15 Black   
Div 8 Champions Ashridge Park U15 United    
Div 8 Runners Up Ascot United U15 Colts   
     
2021/2022 UNDER 16s (11v11) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Bracknell Athletic U16   
Div 1 Runners Up NPL Youth U16 Cosmos   
Div 2 Champions Whitegrove & Warfield FC U16 Leopards   
Div 2 Runners Up Woodley Wanderers And Youth U16 Reds   
Div 3 Champions Camberley Town Youth U16 Rockets EBFA
Div 3 Runners Up Burghfield U16 Bears   
Div 4 Champions Maidenhead United CT U16 Juniors Magpies   
Div 4 Runners Up Camberley Town Youth U16 Royals EBFA
Div 5 Champions Spencers Wood U16 Scorpions   
Div 5 Runners Up Rotherfield United U16 Wasps   
Div 6 Champions Eversley & California Youth U16 Lions   
Div 6 Runners Up Wokingham & Emmbrook U16 Wolverines   
     
2021/2022 UNDER 17s (11v11) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions FAB FC U17   
Div 1 Runners Up Caversham Trents U17 Blues   
Div 2 Champions FC Bracknell U17   
Div 2 Runners Up Laurel Park U17 Tornadoes   
Div 3 Champions Maidenhead United CT U17 Juniors Colts   
Div 3 Runners Up Windsor Youth U17 Hawks Meteors     
Div 4 Champions Woodley United U17 Mohawks   
Div 4 Runners Up Wargrave Wolves U17   
Div 5 Champions Windsor Youth U17 Hawks Comets   
Div 5 Runners Up Finchampstead U17 Rovers   
     
2021/2022 UNDER 18s (11v11) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Binfield U18 Spitfire   
Div 1 Runners Up Marlow Youth U18   
Div 2 Champions Laurel Park U18 Cyclones   
Div 2 Runners Up Windsor Youth U18 Harriers Gladiators   
Div 3 Champions Sandhurst Town Boys & Girls U18 Royals   
Div 3 Runners Up Taplow United Youth U18   
Div 4 Champions Ashridge Park U18   
Div 4 Runners Up Berks County U18 Jaguars   

 

News

 
EBFA LOGO