Honours

 
themed image
 

News

 

EBFA Next Meeting-AGM 25-Jun-2020  8:00-10:00pm , open from 07:50pm. Auditorium, Garth Hill College, Bull Lane, Bracknell, RG42 2AD

 


 

EBFA Season Honours 2018/2019 - Trophy Events / Cup / Plate / Shield

.

EBFA 2018/2019 Trophy Events - Cup, Plate and Shield
     
2018/2019 Mini-Soccer ( 5v5 ) Trophy Event Competitions
Age   Team
Under 7s Black Winners U7 Berks Elite FC Black
  Runners Up U7 Spencers Wood Hawks
Under 7s Blue Winners U7 Eldon Celtic Lions
  Runners Up U7 Wargrave Wolves Blacks
Under 7s Red Winners U7 Darby Green & Potley Dynamos
  Runners Up U7 FC Bracknell Blue
Under 7s White Winners U7 Ashridge Park
  Runners Up U7 Reading City United
Under 8s Black Winners U8 Pinewood Pumas
  Runners Up U8 Old Windsor Tigers Blacks
Under 8s Blue Winners U8 Eversley & California Panthers
  Runners Up U8 Woodley Saints Kites
Under 8s Red Winners U8 FC Bracknell Blue
  Runners Up U8 NPL Youth Atoms
Under 8s White Winners U8 FC Bracknell White
  Runners Up U8 Eldon Celtic AFT Panthers
Under 8s Gold Winners U8 Twickenham Tigers
  Runners Up U8 Hearts of Teddlothian Hurricanes
Under 8s Silver Winners U8 Bracknell Athletic Blades
  Runners Up U8 Hearts of Teddlothian Mohawks
     
2018/2019 Mini-Soccer ( 7v7 ) Cup, Plate & Shield Competitions
Age   Team
Under 9s CUP Winners U9 Bracknell Town FC Youth
  Runners Up U9 Berks County Eagles
Under 9s PLATE Winners U9 Eldon Celtic AFT Panthers
  Runners Up U9 AFC Henley Hurricanes
Under 9s SHIELD Winners U9 Ascot United Saints
  Runners Up U9 FC Holyport Hurricanes
Under 10s CUP Winners U10 Cookham Dean Youth Cavaliers
  Runners Up U10 Ascot United Aces
Under 10s PLATE Winners U10 Windsor Youth Owls Reds
  Runners Up U10 Pinewood Panthers
Under 10s SHIELD Winners  U10 Ashridge Park Rovers
  Runners Up U10 Southcote Colts
     
2018/2019 Youth ( 9v9 ) Cup & Plate Competitions
Age   Team
Under 11s CUP Winners U11 Camberley Town Youth Rebels
  Runners Up U11 Reading City Athletic
Under 11s PLATE Winners U11 Maidenhead United Magpies Blacks
  Runners Up U11 Hearts Of Teddlothian Falcons
Under 11s Shield Winners U11 Twyford Comets Titans
  Runners Up U11 Spencers Wood Trojans
Under 12s CUP Winners U12 Rotherfield United FC Scorpions
  Runners Up U12 Bracknell Cavaliers FC
Under 12s PLATE Winners U12 Pinewood Panthers
  Runners Up U12 Camberley Town Youth Ravens
     
2018/2019 Youth ( 11v11 ) Cup & Plate Competitions
Age   Team
Under 13s CUP Winners U13 Windsor Youth Eagles Lions
  Runners Up U13 Eversley & California Chiefs
Under 13s Plate Winners U13 Twyford Comets Blacks
  Runners Up U13 Hearts Of Teddlothian Tigers
Under 14s Cup Winners U14 Caversham Trents Blues
  Runners Up U14 FC Bracknell
Under 14s Plate Winners U14 Rotherfield United FC Jets
  Runners Up U14 Moor Mead FC
Under 15s CUP Winners U15 Eldon Celtic AFT Lions
  Runners Up U15 Laurel Park Cyclones
Under 15s Plate Winners U15 Westwood Wanderers Greens
  Runners Up U15 Finchampstead Wanderers
Under 16s CUP Winners U16 MFC Potley Youth
  Runners Up U16 Curley Park Rangers Lions
Under 16s Plate Winners U16 Pinewood Pumas
  Runners Up U16 Marlow United Pumas
Under 18s CUP Winners U18 Burnham Junior Youth
  Runners Up U18 Crookham Rovers Warriors
Under 18s Plate Winners U18 Ashridge Park U18
  Runners Up U18 Winnersh Rangers Titans

 

News

 
EBFA LOGO