Honours

 
themed image
 

News

 

EBFA Next Meeting-AGM 25-Jun-2020  8:00-10:00pm , open from 07:50pm. Auditorium, Garth Hill College, Bull Lane, Bracknell, RG42 2AD

 


 

EBFA Season Honours 2018/2019 - League

.

EBFA 2018/2019 - League Champions and Runners Up
     
     
2018/2019 UNDER 12s ( 9v9 ) DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Twyford Comets Reds
Div 1 Runners Up Ascot United Athletic
Div 2 Champions Bracknell Cavaliers FC
Div 2 Runners Up Berks County Hawks
Div 3 Champions Langley Hornets
Div 3 Runners Up Ashridge Park
Div 4 Champions Pinewood Pumas
Div 4 Runners Up Bracknell Town FC Colts
Div 5 Champions STB&G FC Reds
Div 5 Runners Up Finchampstead Flyers
Div 6 Champions FC Bracknell Youth
Div 6 Runners Up Shinfield Rangers
Div 7 Champions Pinewood Predators
Div 7 Runners Up AFC Henley Hawks
     
2018/2019 UNDER 13s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Eversley & California Chiefs
Div 1 Runners Up Windsor Youth Eagles Lions
Div 2 Champions Eldon Celtic AFT Lions
Div 2 Runners Up Bracknell Town FC Youth
Div 3 Champions Caversham AFC Foxes
Div 3 Runners Up Twyford Comets Blacks
Div 4 Champions Woodley Saints Wolves
Div 4 Runners Up Pinewood Panthers
Div 5 Champions Reeves Rangers Blues
Div 5 Runners Up Woodley Saints Panthers
Div 6 Champions Whitegrove Tigers
Div 6 Runners Up Eversley & California Lions
     
2018/2019 UNDER 14s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Bracknell Town FC Youth
Div 1 Runners Up Bracknell Cavaliers FC
Div 2 Champions Berks County Lions
Div 2 Runners Up NPL Youth United
Div 3 Champions Hampton and Richmond Borough Youth Colts
Div 3 Runners Up Laurel Park Tornadoes
Div 4 Champions Rotherfield United FC Jets
Div 4 Runners Up Kew Park Rangers
Div 5 Champions FC Bracknell Youth
Div 5 Runners Up South Reading FC Sharks
Div 6 Champions Moor Mead FC
Div 6 Runners Up Caversham Trents Golds
Div 7 Champions West Byfleet Scorpions
Div 7 Runners Up Caversham AFC Knights
     
2018/2019 UNDER 15s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Eldon Celtic AFT Lions
Div 1 Runners Up Marlow Youth
Div 2 Champions Eldon Celtic Lions U15 (EBFA)
Div 2 Runners Up Hook United Youth
Div 3 Champions Laurel Park Cyclones
Div 3 Runners Up Pinewood Pumas
Div 4 Champions Darby Green & Potley Dynamos
Div 4 Runners Up Burghfield FC Blues
Div 5 Champions Woodley Saints Lions
Div 5 Runners Up Westwood Wanderers Greens
Div 6 Champions Curley Park Rangers Spitfires
Div 6 Runners Up STB&G FC Royals
     
2018/2019 UNDER 16s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions MFC Popley Youth
Div 1 Runners Up STB&G FC Boys
Div 2 Champions Curley Park Rangers Lions
Div 2 Runners Up Berks County Leopards
Div 3 Champions Windsor Youth Swallows Raiders
Div 3 Runners Up Twyford Comets Twyford and Wargrave Reds
Div 4 Champions Pinewood Pumas
Div 4 Runners Up Marlow United Pumas
Div 5 Champions Berks County Sharks
Div 5 Runners Up Burghfield CSA Royals
Div 6 Champions Bracknell Cavaliers FC Saints
Div 6 Runners Up Curley Park Rangers Panthers
Div 7 Champions Curley Park Rangers Jaguars
Div 7 Runners Up Marlow United Lions
     
2018/2019 UNDER 18s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Burnham Junior Youth
Div 1 Runners Up Wokingham & Emmbrook Sumas
Div 2 Champions Bracknell Town FC Youth
Div 2 Runners Up Burghfield FC Tournadoes
Div 3 Champions Twyford Comets
Div 3 Runners Up Finchampstead Colts
Div 4 Champions Winnersh Rangers Titans
Div 4 Runners Up Spencers Wood
Div 5 Champions Ashridge Park U18
Div 5 Runners Up Woodley Wanderers Youth
Div 6 Champions Hearts Of Teddlothian Tigers
Div 6 Runners Up Hearts Of Teddlothian Tigers U18

 

News

 
EBFA LOGO