Honours

 
themed image
 

News

 

EBFA Next Meeting -AGM

06-Jun-19  8:00-10:00pm , open from 07:50pm. Auditorium, Garth Hill College, Bull Lane, Bracknell, RG42 2AD

 


 

EBFA Season Honours 2017/2018 - League

.

EBFA 2017/2018 - League Champions and Runners Up
     
     
2017/2018 UNDER 12s ( 9v9 ) DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions U12 Highmoor-Ibis Elite
Div 1 Runners Up U12 Bracknell Town FC Youth
Div 2 Champions U12 Binfield Vikings
Div 2 Runners Up U12 Camberley Town Youth Rebels
Div 3 Champions U12 Langley Crusaders
Div 3 Runners Up (Joint) U12 Caversham Trents Blues
Div 3 Runners Up (Joint) U12 Windsor Youth Windsor Eagles Jaguars
Div 4 Champions U12 FC Holyport Cobras
Div 4 Runners Up U12 Windsor Youth Eagles Panthers
Div 5 Champions U12 AFC Charvil
Div 5 Runners Up U12 FC Bracknell Colts
Div 6 Champions U12 Ashridge Park Royals
Div 6 Runners Up U12 Hawley Raiders
Div 7 Champions U12 Woodley Saints Panthers
Div 7 Runners Up U12 Spencers Wood Scorpions
     
2017/2018 UNDER 13s ( 11v11 ) DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions U13 Eldon Celtic Lions
Div 1 Runners Up U13 Woodley Wanderers Youth Dynamite
Div 2 Champions (Joint) U13 Binfield Scorpions
Div 2 Champions (Joint) U13 Maidenhead Magpies
Div 3 Champions U13 Purley Jubilee
Div 3 Runners Up U13 Ascot United Royals
Div 4 Champions U13 Maidenhead Magpies Colts
Div 4 Runners Up U13 AFC Henley Hotspur
Div 5 Champions U13 Winnersh Rangers Sharks
Div 5 Runners Up U13 Spencers Wood Tornados
Div 6 Champions U13 Berks County Cobras
Div 6 Runners Up U13 STB&G FC Royals
Div 7 Champions U13 Caversham Trents Golds
Div 7 Runners Up U13 Laurel Park Hurricanes
     
2017/2018 UNDER 14s ( 11v11 ) DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions U14 Advanced Football Training Reds
Div 1 Runners Up U14 Finchampstead Rhinos
Div 2 Champions U14 Langley Crusaders
Div 2 Runners Up U14 Bracknell Town FC Youth
Div 3 Champions U14 Theale Tigers
Div 3 Runners Up U14 Barton Rovers Rebels
Div 4 Champions U14 AFC Henley Hurricanes
Div 4 Runners Up U14 Pinewood Pumas
Div 5 Champions U14 Laurel Park Hurricanes
Div 5 Runners Up U14 Laurel Park Tornadoes
Div 6 Champions U14 Bedfont Eagles FC
Div 6 Runners Up U14 Woodley Saints Lions
     
2017/2018 UNDER 15s ( 11v11 ) DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions U15 MFC Popley Youth
Div 1 Runners Up U15 NPL Youth Jets
Div 2 Champions U15 Highmoor-Ibis Elite
Div 2 Runners Up U15 Maidenhead B&G FC Estudiantes
Div 3 Champions U15 Hurst YFC
Div 3 Runners Up U15 AFC Henley Hurricanes
Div 4 Champions U15 Purley Jubilee Pumas
Div 4 Runners Up U15 Ashridge Park
Div 5 Champions U15 AFC Reading Woodley Royals
Div 5 Runners Up U15 Goring Robins
Div 6 Champions U15 Hawley Colts
Div 6 Runners Up U15 South Reading FC
Div 7 Champions U15 Farnham Royal Mavericks
Div 7 Runners Up U15 Binfield Titans
     
2017/2018 UNDER 16s ( 11v11 ) DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions U16 Eldon Celtic JMA
Div 1 Runners Up U16 FAB FC
Div 2 Champions U16 AFC Henley Hurricanes
Div 2 Runners Up U16 Bracknell Town FC Youth
Div 3 Champions U16 Ascot United Royals
Div 3 Runners Up U16 Hearts Of Teddlothian Cheetahs
Div 4 Champions U16 South Reading FC
Div 4 Runners Up U16 Camberley Boys United
Div 5 Champions U16 Spencers Wood
Div 5 Runners Up U16 Woodley United Hurricanes
Div 6 Champions U16 AFC Aldermaston
Div 6 Runners Up U16 Shinfield Rangers
     
2017/2018 UNDER 18s ( 11v11 ) DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions U18 Wokingham & Emmbrook Sumas
Div 1 Runners Up U18 Burnham Junior Lynx Blues
Div 2 Champions U18 Windsor Youth Windsor Mudlarks Whites
Div 2 Runners Up U18 AFC Dummer Blades
Div 3 Champions U18 Bracknell United
Div 3 Runners Up U18 Hearts Of Teddlothian Tigers
Div 4 Champions U18 Westwood Wanderers
Div 4 Runners Up U18 Westwood Wanderers Greens
Div 5 Champions U18 Guildford Saints
Div 5 Runners Up U18 Shinfield Rangers
Div 6 Champions U18 Whitegrove Pumas
Div 6 Runners Up U18 Twyford Comets U17

 

News

 
EBFA LOGO