Honours

 
themed image
 

News

 

EBFA Next Meeting - GM

06-Sep-18  8:00-10:00pm , open from 07:50pm. Auditorium, Garth Hill College, Bull Lane, Bracknell, RG42 2AD

 


 

EBFA Season Honours 2014/2015 - League

.

EBFA 2014/15 - League Champions and Runners Up
     
     
2014/2015 UNDER 12s ( 9v9 ) DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Camberley Town Youth Rascals
Div 1 Runners Up Thatcham Town Harriers Storm
Div 2 Champions Hawley Raiders
Div 2 Runners Up Twyford Comets
Div 3 Champions Sandhurst Town Reds
Div 3 Runners Up AFC Henley Hurricanes
Div 4 Champions Laurel Park Hurricanes
Div 4 Runners Up Windsor FC Swallows Royals
Div 5 Champions Darby Green and Potley Dynamos
Div 5 Runners Up Woodley Wanderers Cobras
Div 6 Champions Hearts Of Teddlothian Tigers
Div 6 Runners Up Bracknell Cavaliers FC Saints
Div 7 Champions WAB Blues
Div 7 Runners Up Yateley United Youth Kingfishers
     
2014/2015 UNDER 13s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Eldon Celtic Lions
Div 1 Runners Up Reading Pumas
Div 2 Champions Curley Park Rangers Kestrels
Div 2 Runners Up Ascot United Aces
Div 3 Champions Southcote Colts
Div 3 Runners Up Pinewood Pumas
Div 4 Champions Reeves Rangers Blue
Div 4 Runners Up NPL Youth Rangers
Div 5 Champions Windsor Youth Kestrels
Div 5 Runners Up Rushmoor Saints Youth Eagles
Div 6 Champions Shinfield Rangers
Div 6 Runners Up Yateley United Youth
Div 7 Champions AFC Henley Hotspur
Div 7 Runners Up Camberley Town Youth Royals
     
2014/2015 UNDER 14s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Ash United Youth
Div 1 Runners Up Didcot Town Youth
Div 2 Champions Ascot United Tornadoes
Div 2 Runners Up Langley Galaxy
Div 3 Champions Burghfield Tournadoes
Div 3 Runners Up Barton Rovers Royals
Div 4 Champions Laurel Park Hurricanes
Div 4 Runners Up Ascot United Royals
Div 5 Champions Caversham AFC Cobras
Div 5 Runners Up Binfield Bison
Div 6 Champions Mytchett Athletic FC Eagles
Div 6 Runners Up Barton Rovers Reds
Div 7 Champions Reading FC Girls
Div 7 Runners Up Pinewood Polecats
     
2014/2015 UNDER 15s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Southcote Colts
Div 1 Runners Up Crusaders Knights
Div 2 Champions Taplow United Vipers
Div 2 Runners Up Farnborough Youth Mavericks
Div 3 Champions West Byfleet Scorpions Blues
Div 3 Runners Up AFC Dummer Blades
Div 4 Champions Hearts of Teddlothian Tigers
Div 4 Runners Up Woodley Saints Falcons
Div 5 Champions Darby Green & Potley Dynamos
Div 5 Runners Up Woodley Saints Kites 
     
2014/2015 UNDER 16s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division     
Div 1 Champions Woodley Saints Lions
Div 1 Runners Up Camberley Town Youth Raiders
Div 2 Champions Centre Skills FC
Div 2 Runners Up Woodley Saints Tigers
Div 3 Champions Reeves Rangers Whites
Div 3 Runners Up Curley Park Rangers Aztecs
Div 4 Champions Pirbright Premier FC
Div 4 Runners Up Barton Rovers Royals
Div 5 Champions Camberley Town Youth Royals
Div 5 Runners Up Bracknell Cavaliers FC Saints
Div 6 Champions Woodley Wanderers Youth Tigers
Div 6 Runners Up Whitegrove Pythons
     
2014/2015 UNDER 18s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Ascot United Royals
Div 1 Champions FAB FC
Div 2 Champions Whitegrove Rockets
Div 2 Runners Up Laurel Park Tornadoes
Div 3 Champions Burghfield Whites
Div 3 Runners Up Camberley Town Youth Colts-U17
Div 4 Champions Rowledge Butchers
Div 4 Runners Up Hearts of Teddlothian Tigers
Div 5 Champions Hearts Of Teddlothian Lions-U17
Div 5 Runners Up Rushmoor Saints Boys
     
2014/2015 UNDER 21s ( 11v11 ) DIVISIONS
Division    Team
Div 1 Champions Twyford Comets Jaguars
Div 1 Runners Up Binfield Royals

 

News

 
EBFA LOGO