Honours

 
themed image
 

News

 

EBFA Next Meeting -AGM

06-Jun-19  8:00-10:00pm , open from 07:50pm. Auditorium, Garth Hill College, Bull Lane, Bracknell, RG42 2AD

 


 

EBYFL Season Honours 2011/2012 - League

.

EBYFL 2011/12 - League Champions and Runners Up
     
2011/2012 UNDER 10s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Burghfield Blues
Div 1 Runners Up Ascot United Aces
Div 2 Champions AFC Charvil
Div 2 Runners Up Twyford Comets
Div 3 Champions Barton Rovers Colts
Div 3 Runners Up Calcot Hawks Ospreys
Div 4 Champions Ascot United Rangers
Div 4 Runners Up Woodley Saints Lions
Div 5 Champions Laurel Park Hurricanes
Div 5 Runners Up WAB 10s Blues
Div 6 Champions Crusader Knights
Div 6 Runners Up FC Bracknell Bullets
     
2011/2012 UNDER 11s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Windsor Youth Mudlarks Sporting
Div 1 Runners Up Binfield Jets
Div 2 Champions Ascot United Colts
Div 2 Runners Up Whitegrove Hurricanes
Div 3 Champions Bracknell Cavaliers FC Colts
Div 3 Runners Up Maidenhead Magpies Reds
Div 4 Champions Windsor FC Youth Real
Div 4 Runners Up Laurel Park Hurricanes
Div 5 Champions Twyford Comets
Div 5 Runners Up Finchampstead Real
Div 6 Champions Old Windsor Tigers
Div 6 Runners Up Crusader Knights
     
2011/2012 UNDER 12s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Frimley Athletic
Div 1 Runners Up NPL Youth Sat
Div 2 Champions Woodley Saints Lions
Div 2 Runners Up Sandhurst Town Boys
Div 3 Champions Yateley FC Youth
Div 3 Runners Up AFC Dummer Blades
Div 4 Champions Hearts of Teddlothian Lions
Div 4 Runners Up Hawley Raiders
Div 5 Champions Sandhurst Town Royals
Div 5 Runners Up Camberley Boys Royals
     
2011/2012 UNDER 13s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Windsor Ospreys Blues
Div 1 Runners Up Woodley Saints Lions
Div 2 Champions Curley Park Rangers Vikings
Div 2 Runners Up AFC Henley Stars
Div 3 Champions Sandhurst Town Boys
Div 3 Runners Up Camberley Boys Maroons
Div 4 Champions Barbarian Juniors
Div 4 Runners Up Ascot United Dragons
Div 5 Champions Shinfield Rangers
Div 5 Runners Up Woodley Wanderers Youth Scorpions
Div 6 Champions CSA 07 All Stars
Div 6 Runners Up Pirbright Premier Football Club
Div 7 Champions Lyne FC Tigers
Div 7 Runners Up Windsor Youth Ospreys Greens
     
2011/2012 UNDER 14s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Eldon Celtic Lions
Div 1 Runners Up Binfield Lions
Div 2 Champions Burghfield Rangers
Div 2 Runners Up Caversham AFC Kites
Div 3 Champions Yateley FC Youth Pumas
Div 3 Runners Up Sandhurst Town Reds 
Div 4 Champions Camberley Town Colts
Div 4 Runners Up Fleet Spurs PORTO
Div 5 Champions Rushmoor Saints Athletic
Div 5 Runners Up Winnersh Rangers Tornadoes
     
2011/2012 UNDER 15s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Ashridge Park Royals
Div 1 Runners Up Windsor Royals FC
Div 2 Champions Yateley FC Youth United
Div 2 Runners Up Maidenhead Magpies A
Div 3 Champions Shiplake U15
Div 3 Runners Up Sandhurst Town Spitfires
     
2011/2012 UNDER 16s DIVISIONS  
Division     
Div 1 Champions Maidenhead Boys
Div 1 Runners Up Darby Green & Potley Rangers
Div 2 Champions West Byfleet Scorpions United
Div 2 Runners Up Ascot United Warriors
Div 3 Champions Ashridge Park Royals
Div 3 Runners Up AFC Warfield
     
2011/2012 UNDER 18s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Maidenhead Boys
Div 1 Runners Up Purley Jubilee Red
Div 2 Champions Woodley Town
Div 2 Runners Up Twyford Comets
Div 3 Champions Woodley Saints Lions
Div 3 Runners Up Laurel Park Tornadoes
Div 3 CL Champions Woodley Saints Lions
Div 3 CL Runners Up Ashridge Park

 

News

 
EBFA LOGO