Honours

 
themed image
 

News

 

EBFA Next Meeting - AGM

07-Jun-18  8:00-10:00pm  Bracknell Leisure Centre, Forest Suite, Bagshot Rd, Bracknell, Berkshire. RG12 9SE

 


 

EBYFL Season Honours 2009/2010 - League

.

EBYFL 2009/10 - League Champions and Runners Up
     
2009/2010 UNDER 10s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Camberley Town Raiders 
Div 1 Runners Up Ascot United Royals 
Div 2 Champions Ascot United Rangers 
Div 2 Runners Up Finchampstead Athletic 
Div 3 Champions AFC Henley Kites 
Div 3 Runners Up Whitegrove Cougars 
Div 4 Champions Lower Earley Predators Tigers 
Div 4 Runners Up AFC Charvil 
Div 5 Champions Ashridge Park Royals 
Div 5 Runners Up Crusaders Warriors 
     
2009/2010 UNDER 11s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Ascot United Lions 
Div 1 Runners Up New Windsor Ospreys Blues 
Div 2 Champions Binfield Lightening 
Div 2 Runners Up Winnersh Rangers Lightning 
Div 3 Champions Windlesham United Youth Warriors 
Div 3 Runners Up Sandhurst Town Steelers 
Div 4 Champions Twyford Comets Diamonds 
Div 4 Runners Up Reeves Rangers White
Div 5 Champions FC Bracknell Bullets 
Div 5 Runners Up California Royals 
Div 6 Champions Ascot United Leopards 
Div 6 Runners Up Pinewood Polecats 
     
2009/2010 UNDER 12s GIRLS DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions South Reading FC Vixens Yellow
Div 1 Runners Up South Reading FC Vixens Green 
     
2009/2010 UNDER 12s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Eldon Celtic Lions 
Div 1 Runners Up Binfield Lions 
Div 2 Champions Bracknell Town Junior Pumas 
Div 2 Runners Up Hurst Romans 
Div 3 Champions Hearts of Teddlothian Lions 
Div 3 Runners Up Crusaders Kings 
Div 4 Champions Twyford Comets Colts 
Div 4 Runners Up Finchampstead Royals 
Div 5 Champions Lyne FC Pumas 
Div 5 Runners Up Yateley Juniors Pumas 
Div 6 Champions Whitegrove Jets 
Div 6 Runners Up Camberley Town Colts 
     
2009/2010 UNDER 13s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Windsor Royals FC 
Div 1 Runners Up Woodley Town Whites 
Div 2 Champions Binfield 
Div 2 Runners Up Bracknell Cavaliers 
Div 3 Champions Yateley Juniors 
Div 3 Runners Up Laurel Park Tornadoes 
Div 4 Champions Sandhurst Town Sharks 
Div 4 Runners Up Bracknell Rovers FC 
     
2009/2010 UNDER 13s Div3 Challenge League
Division    Team
Div 3 CL Champions Bracknell Rovers FC 
Div 3 CL Runners Up AFC Henley Eagles 
     
2009/2010 UNDER 14s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions FC Bracknell Youth 
Div 1 Runners Up Ascot United Saints 
Div 2 Champions New Windsor Youth Juniors 
Div 2 Runners Up Darby Green Rangers 
Div 3 Champions Laurel Park Tornadoes 
Div 3 Runners Up FC Bracknell Colts 
     
2009/2010 UNDER 15s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Reading Rangers Royals 
Div 1 Runners Up Woodley Wanderers Youth Jets
Div 2 Champions Crusader Kings 
Div 2 Runners Up FC Holyport 
Div 3 Champions Ginga 
Div 3 Runners Up Woodley Saints 
     
2009/2010 UNDER 16s DIVISIONS  
Division     
Div 1 Champions Bracknell Cavaliers 
Div 1 Runners Up Purley Jubilee Red 
Div 2 Champions Purley Jubilee Blue 
Div 2 Runners Up Whitegrove Tigers 
Div 3 Champions Whitegrove Predators 
Div 3 Runners Up Dynamos 
     
2009/2010 UNDER 18s DIVISIONS  
Division    Team
Div 1 Champions Woodley Hammers 
Div 1 Runners Up Maidenhead Cavaliers
Div 2 Champions FC Bracknell
Div 2 Runners Up Twyford Comets
News

 
EBFA LOGO