Honours

 
themed image
 

News

 

EBFA Next Meeting - AGM

07-Jun-18  8:00-10:00pm  Bracknell Leisure Centre, Forest Suite, Bagshot Rd, Bracknell, Berkshire. RG12 9SE

 


 

EBJL Season Honours 2003/2004

.

2003/2004 UNDER 10s DIVISIONS

Division 

 

Team

Div 1

Winners

Finchampstead 

Div 1

Runners Up

Sandhurst United Stars 

Div 2

Winners

Ascot United Royals

Div 2

Runners Up

Binfield Lions 

Div 3

Winners

Pinewood Pumas

Div 3

Runners Up

California Royals 

Div 4

Winners

Bracknell Cavaliers Colts  

Div 4

Runners Up

United Bracknell Tigers 

Div 5

Winners

California Raiders

Div 5

Runners Up

Whitegrove Lions 

 2003/2004 UNDER 11s DIVISIONS

Division 

 

Team

Div 1

Winners

Ascot United

Div 1

Runners Up

Winnersh Rangers Tigers

Div 2

Winners

Woodley Saints Falcons

Div 2

Runners Up

Forest Boys

Div 3

Winners

Darby Green Dynamos

Div 3

Runners Up

FC Bracknell Bullets

Div 4

Winners

Binfield Eagles 

Div 4

Runners Up

Bracknell Cavaliers Colts

2003/2004 UNDER 12s DIVISIONS

Division 

 

Team

Div 1

Winners

WAB Academy

Div 1

Runners Up

Thames Valley Juniors

Div 2

Winners

Bracknell Cavaliers

Div 2

Runners Up

Camberley Town Raiders

2003/2004 CUP & PLATE COMPETITIONS

Age

 

Team

Under 9s CUP

Winners

Binfield Rockets

Under 9s CUP

Runners Up

FC Bracknell Arrows

Under 9s PLATE

Winners

Sandhurst Town Dynamos

Under 9s PLATE

Runners Up

Maidenhead United Magpies

Under 10s CUP

Winners

Finchampstead

Under 10s CUP

Runners Up

Ascot United Rangers

Under 10s PLATE

Winners

Pinewood Pumas

Under 10s PLATE

Runners Up

Binfield Tigers

Under 11s CUP

Winners

Woodley Saints Eagles

Under 11s CUP

Runners Up

FC Fernhill

Under 11s PLATE

Winners

Bracknell Cavaliers

Under 11s PLATE

Runners Up

Ascot United Racing

Under 12s CUP

Winners

WAB Academy

Under 12s CUP

Runners Up

Bracknell Cavaliers

 2003/2004 FAIR PLAY AWARDS

Age

 

Team

Under 7s

Age Group Winners

Bracknell Cavaliers

Under 8s

Age Group Winners

Ashridge Park Royals

Under 9s

Age Group Winners

FC Bracknell Bullets

Under 10s

Age Group Winners

Laurel Park Hurricanes

Under 11s

Age Group Winners

Pinewood Pumas

Under 12s

Age Group Winners

Woodley Wanderers

 2004 END OF SEASON TOURNAMENT

Age

 

Team

Under 7s A Teams

Winners

Whitegrove Eagles

Under 7s A Teams

Runners Up

FC Bracknell Arrows

Under 7s B Teams

Winners

Winnersh Rangers Turbos

Under 7s B Teams

Runners Up

Earlwood Bears

Under 8s A Teams

Winners

Pinewood Pumas

Under 8s A Teams

Runners Up

South Reading Aces

Under 8s B Teams

Winners

Pinewood Predators

Under 8s B Teams

Runners Up

FC Bracknell Blades

Under 9s A Teams

Winners

Curley Park Rangers

Under 9s A Teams

Runners Up

Crusader Kings

Under 9s B Teams

Winners

FC Bracknell Bullets

Under 9s B Teams

Runners Up

Curley Park Rangers Boys

Under 10s Div 1/2

Winners

Ascot United Rangers

Under 10s Div 1/2

Runners Up

California FC Rockets

Under 10s Div 3/4/5

Winners

Binfield Tigers

Under 10s Div 3/4/5

Runners Up

Woodley Saints Lions

News

 
EBFA LOGO